AC DC ConvertersCurtis Industries DYL060-7-1
DYL060-7-1
5S-DYL060-7-1
DYL060-7-1
AC/DC CONVERTER 12V 60W
Product Description
| Series: | Tri-Mag |
| Type: | Active |
| Number of Outputs: | Open Frame |
| Voltage - Input: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 5A |
| Applications: | 60W |