AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies DS500SDC-3-001
DS500SDC-3-001
5S-DS500SDC-3-001
DS500SDC-3-001
48V DC-INPUT
Product Description
| Series: | 48 |
| Type: | Active |
| Number of Outputs: | Front End |
| Voltage - Input: | 2 |
| Voltage - Output 1: | - |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 41.67A |
| Applications: | 3A |
| Voltage - Isolation: | 500W |