AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies DS460S-3-004
DS460S-3-004
5S-DS460S-3-004
DS460S-3-004
AC/DC CONVERTER 12V 460W
Product Description
| Series: | DS460S |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 36A |
| Power (Watts): | 460W |