AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies DS3000PE-3-001
DS3000PE-3-001
5S-DS3000PE-3-001
DS3000PE-3-001
AC/DC CONVERTER 12V 3000W
Product Description
| Series: | DS3000 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 250A |
| Power (Watts): | 3000W |