AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies DS1200-3-003
DS1200-3-003
5S-DS1200-3-003
DS1200-3-003
AC/DC CONVERTER 12V 1200W
Product Description
| Series: | DS1200 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 140 VAC |
| Voltage - Output 1: | 180 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 100A |
| Applications: | 1200W |