AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies DS1100TDC-3-001
DS1100TDC-3-001
5S-DS1100TDC-3-001
DS1100TDC-3-001
-48V DC-INPUT
Product Description
| Series: | 0 |
| Type: | DS1100TDC-3 |
| Number of Outputs: | Active |
| Voltage - Input: | Front End |
| Voltage - Output 1: | 2 |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | 3.3V |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | - |
| Applications: | 91.6A |
| Voltage - Isolation: | 3A |
| Efficiency: | 1100W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.121kV (2121V) |