AC DC ConvertersDelta Electronics DRP024V060W1BN
DRP024V060W1BN
5S-DRP024V060W1BN
DRP024V060W1BN
AC/DC CONVERTER 24V 60W
Product Description
| Series: | CliQ II |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 60W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |