AC DC ConvertersDelta Electronics DRL-48V120W1AA
DRL-48V120W1AA
5S-DRL-48V120W1AA
DRL-48V120W1AA
AC/DC CONVERTER 48V 120W
Product Description
| Series: | LYTE |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 120W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |