AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. D1U54P-W-450-12-HA4C
D1U54P-W-450-12-HA4C
5S-D1U54P-W-450-12-HA4C
D1U54P-W-450-12-HA4C
AC/DC CONVERTER 12V 450W
Product Description
| Series: | D1U54P-W-450-12-HxxC |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 37.5A |
| Power (Watts): | 450W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |