CUS350M12/F
5S-CUS350M12/F
CUS350M12/F
AC/DC CONVERTER 12V 350W
Product Description
Series:CUS350M
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):29A
Power (Watts):350W (420W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:Medical
Efficiency:4kV (4000V)