AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. CUS250LD-5
CUS250LD-5
5S-CUS250LD-5
CUS250LD-5
AC/DC CONVERTER 5V 250W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 250W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |