AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. CUS200M48/A
CUS200M48/A
5S-CUS200M48/A
CUS200M48/A
AC/DC CONVERTER 48V 254W
Product Description
| Series: | CUS200M |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 200W (250W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |