AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. CPFE1000FI48
CPFE1000FI48
5S-CPFE1000FI48
CPFE1000FI48
AC/DC CONVERTER 48V 1000W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 21A |
| Power (Watts): | 1000W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |