AC DC ConvertersBel Power Solutions CPA250-4530LG
CPA250-4530LG
5S-CPA250-4530LG
CPA250-4530LG
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 250W
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 3.3V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | -12V |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Power (Watts): | 40A |
| Applications: | 5.5A |
| Voltage - Isolation: | 2A |
| Efficiency: | 250W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 1.5kV (1500V) |