AC DC ConvertersGE Critical Power CP3500AC54TEZ
CP3500AC54TEZ
5S-CP3500AC54TEZ
CP3500AC54TEZ
AC/DC CONVERTER 54V 3500W
Product Description
| Series: | Compact Power Line |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 140 VAC |
| Voltage - Output 1: | 185 ~ 300 VAC |
| Voltage - Output 2: | 54V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 64.8A |
| Applications: | 3500W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |