AC DC ConvertersGE Critical Power CP2725AC54TEZ
CP2725AC54TEZ
5S-CP2725AC54TEZ
CP2725AC54TEZ
AC/DC CONVERTER 54V 5V 2725W
Product Description
| Series: | Compact Power Line |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 275 VAC |
| Voltage - Output 1: | 54V |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50.5A |
| Power (Watts): | 750mA |
| Applications: | 2725W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |