CLC175US48-MTF
5S-CLC175US48-MTF
CLC175US48-MTF
AC/DC CONVERTER 48V 55W
Product Description
Series:CLC
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.5A
Power (Watts):55W (125W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:Medical
Efficiency:3kV (3000V)