AC DC ConvertersBel Power Solutions BLP30-1005G
BLP30-1005G
5S-BLP30-1005G
BLP30-1005G
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Product Description
| Series: | BLP30 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 100 ~ 250 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 30W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |