BCS75US27-C
5S-BCS75US27-C
BCS75US27-C
AC/DC CONVERTER 2X27.6V 75W
Product Description
Series:BCS
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:27.6V
Voltage - Output 2:27.6V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.75A
Power (Watts):1.1A
Applications:75W
Voltage - Isolation:ITE (Commercial)
Efficiency:3kV (3000V)