AC DC ConvertersTriad Magnetics AEU65-150
AEU65-150
5S-AEU65-150
AEU65-150
AC/DC CONVERTER 15V 65W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.3A |
| Power (Watts): | 65W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |