AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies ADNB040-15-1PM-C
ADNB040-15-1PM-C
5S-ADNB040-15-1PM-C
ADNB040-15-1PM-C
AC/DC CONVERTER 15V 60W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 88 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 60W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |