AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies ADN40-24-3PM-C
ADN40-24-3PM-C
5S-ADN40-24-3PM-C
ADN40-24-3PM-C
AC/DC CONVERTER 24V 960W
Product Description
| Series: | ADN-C |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 320 ~ 540 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Power (Watts): | 960W |