AC DC ConvertersATOP Technologies AD1240-48C
AD1240-48C
5S-AD1240-48C
AD1240-48C
240W/4.4A DIN-RAIL 55VDC POWER S
Product Description
| Series: | - |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 240W |