AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC600-1028G
ABC600-1028G
5S-ABC600-1028G
ABC600-1028G
AC/DC CONVERTER 28V 420/600W
Product Description
| Series: | ABC600 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 277 VAC |
| Voltage - Output 1: | 28V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 420W (600W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |