AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC550-1T12
ABC550-1T12
5S-ABC550-1T12
ABC550-1T12
AC/DC CONVERTER 12V 150/550W
Product Description
| Series: | ABC550 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 9.17A |
| Power (Watts): | 150W (550W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |