AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC400-1012G
ABC400-1012G
5S-ABC400-1012G
ABC400-1012G
AC/DC CONVERTER 12V 400W
Product Description
| Series: | ABC400 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | 400W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |