AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC40-1015G
ABC40-1015G
5S-ABC40-1015G
ABC40-1015G
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Product Description
| Series: | ABC40 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.3A |
| Power (Watts): | 40W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |