AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC350-1048L
ABC350-1048L
5S-ABC350-1048L
ABC350-1048L
AC/DC CONVERTER 48V 200/350W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.17A |
| Power (Watts): | 200W (350W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |