AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC201-1T24G
ABC201-1T24G
5S-ABC201-1T24G
ABC201-1T24G
AC/DC CONVERTER 24V 160/200W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.66A |
| Power (Watts): | 160W (200W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |