AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC180-1T24L
ABC180-1T24L
5S-ABC180-1T24L
ABC180-1T24L
AC/DC CONVERTER 24V 120/180W
Product Description
| Series: | ABC180 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.68A |
| Power (Watts): | 120W (180W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |