AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC150-1T12G
ABC150-1T12G
5S-ABC150-1T12G
ABC150-1T12G
AC/DC CONVERTER 12V 110/150W
Product Description
| Series: | ABC150 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.33A |
| Power (Watts): | 110W (150W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |