AC DC ConvertersBel Power Solutions ABC120-1T48L
ABC120-1T48L
5S-ABC120-1T48L
ABC120-1T48L
AC/DC CONVERTER 48V 100/120W
Product Description
| Series: | ABC120 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.08A |
| Power (Watts): | 100W (120W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |