AC DC ConvertersDelta Electronics AB40S2400D
AB40S2400D
5S-AB40S2400D
AB40S2400D
AC/DC CONVERTER 24V 40W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.66A |
| Power (Watts): | 1.66A |
| Applications: | 40W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | 4kV (4000V) |