AC DC ConvertersDelta Electronics AB24S0900D
AB24S0900D
5S-AB24S0900D
AB24S0900D
AC/DC CONVERTER 9V 24W
Product Description
| Series: | AB24S |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.67A |
| Power (Watts): | 24W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |