AC DC ConvertersDelta Electronics AB24D1212D
AB24D1212D
5S-AB24D1212D
AB24D1212D
AC/DC CONVERTER +/-12V 24W
Product Description
| Series: | AB24D |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 1A |
| Applications: | 24W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | 4kV (4000V) |