AAD160-3264
5S-AAD160-3264
AAD160-3264
AC/DC CONVERTER 5V 3.3V 24V -12V
Product Description
| Series: | AAD160 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 3.3V |
| Voltage - Output 3: | 24V |
| Voltage - Output 4: | -12V |
| Current - Output (Max): | 16A |
| Power (Watts): | 14A |
| Applications: | 1.75A |
| Voltage - Isolation: | 2A |
| Efficiency: | 80W (130W Forced Air) |