AC DC ConvertersDelta Electronics AA60S2400C
AA60S2400C
5S-AA60S2400C
AA60S2400C
AC/DC CONVERTER 24V 60W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 60W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |