AC DC ConvertersDelta Electronics AA60S0500C
AA60S0500C
5S-AA60S0500C
AA60S0500C
AC/DC CONVERTER 5V 60W
Product Description
| Series: | AA60S |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 60W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |