AC DC ConvertersDelta Electronics AA30T051515C
AA30T051515C
5S-AA30T051515C
AA30T051515C
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 30W
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 15V |
| Voltage - Output 3: | -15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 500mA |
| Applications: | 500mA |
| Voltage - Isolation: | 30W |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 3kV (3000V) |