AC DC ConvertersDelta Electronics AA30D0512D
AA30D0512D
5S-AA30D0512D
AA30D0512D
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W
Product Description
| Series: | AA30D |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 1.25A |
| Applications: | 30W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |