AC AC Wall AdaptersTriad Magnetics WAU20-500
WAU20-500
5S-WAU20-500
WAU20-500
AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 500MA
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 20VAC |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 10W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Approvals: | 1.89 L x 2.36 W x 3.15 H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm) |