AC AC Wall AdaptersTriad Magnetics WAU20-2000
WAU20-2000
5S-WAU20-2000
WAU20-2000
AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 2A
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 20VAC |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 40W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Approvals: | 2.17 L x 2.68 W x 3.35 H (55.0mm x 68.0mm x 85.0mm) |