AC AC Wall AdaptersTriad Magnetics WAU20-200
WAU20-200
5S-WAU20-200
WAU20-200
AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 200MA
Product Description
| Series: | WAU20 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount (Class II) |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 20VAC |
| Current - Output (Max): | 200mA |
| Power (Watts): | 4W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | - |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Approvals: | 1.61 L x 1.97 W x 2.76 H (41.0mm x 50.0mm x 70.0mm) |