AC AC Wall AdaptersTriad Magnetics WAU090-1200T-SG
WAU090-1200T-SG
5S-WAU090-1200T-SG
WAU090-1200T-SG
AC/AC WALL MNT ADPTER 9VAC 1A
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount (Class I) |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 9VAC |
| Current - Output (Max): | 1.2A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 0.83 |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Screw Terminal |
| Size / Dimension: | 1.89 L x 2.36 W x 3.15 H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm) |