AC AC Wall AdaptersTriad Magnetics WAU060-2000T-G
WAU060-2000T-G
5S-WAU060-2000T-G
WAU060-2000T-G
AC/AC WALL MNT ADPTER 6VAC 2A
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount (Class I) |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 6VAC |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 0.83 |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Rectangular |
| Size / Dimension: | 3 Position |
| Approvals: | 1.89 L x 2.36 W x 3.15 H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm) |