AC AC Wall AdaptersCUI Inc. DPA120100-S/T-TK
DPA120100-S/T-TK
5S-DPA120100-S/T-TK
DPA120100-S/T-TK
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 12VAC |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| Operating Temperature: | - |
| Output Connector: | Stripped |
| Size / Dimension: | Tinned Wire Leads |
| Approvals: | 1.77 L x 2.19 W x 2.86 H (45.0mm x 55.6mm x 72.6mm) |