AC AC Wall AdaptersCUI Inc. DPA120100-P13/R-TC
DPA120100-P13/R-TC
5S-DPA120100-P13/R-TC
DPA120100-P13/R-TC
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 12VAC |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| Operating Temperature: | - |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 1.7mm I.D. x 4mm O.D. x 9.5mm |