AC AC Wall AdaptersCUI Inc. DPA120060-P1-TK
DPA120060-P1-TK
5S-DPA120060-P1-TK
DPA120060-P1-TK
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 7W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 12VAC |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 7W |
| Operating Temperature: | - |
| Output Connector: | Phono Plug |
| Size / Dimension: | 3.5mm O.D. x 14.5mm |
| Approvals: | 1.56 L x 1.77 W x 2.32 H (39.5mm x 45.0mm x 59.0mm) |