AC AC Wall AdaptersCUI Inc. DPA120050-P6-SZ
DPA120050-P6-SZ
5S-DPA120050-P6-SZ
DPA120050-P6-SZ
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount (Class II) |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 12VAC |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 6W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm |