AC AC Wall AdaptersCUI Inc. DPA120020-P1-SZ
DPA120020-P1-SZ
5S-DPA120020-P1-SZ
DPA120020-P1-SZ
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 12VAC |
| Current - Output (Max): | 200mA |
| Power (Watts): | 2W |
| Operating Temperature: | - |
| Output Connector: | Phono Plug |
| Size / Dimension: | 3.5mm O.D. x 14.5mm |
| Approvals: | 1.46 L x 1.67 W x 2.15 H (37.0mm x 42.5mm x 54.5mm) |